Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.10.2015   13:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Старенькі з Козелецького геріатричного пансіонату залишаються сам на сам зі своїми хворобами

Це встановила моніторингова група Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно з громадськими моніторами під час відвідування Козелецького геріатричного пансіонату Чернігівської обласної ради.

З 201 підопічного 103 – особи з інвалідністю, 43 лежачі та 45 – з обмеженими фізичними можливостями. Фактично всі мають важкі захворювання і перебувають на диспансерному обліку, однак не мають можливості отримувати в достатньому обсязі медичну допомогу. Лікар і медсестри установи, яких обожнюють підопічні, безсилі: фінансування для підтримувального лікування підопічних геріатричних установ з хронічними захворюваннями законодавчо не передбачено. «Останні два роки не отримуємо ліки, а купити за мізерні пенсії не можемо», – бідкаються пацієнти пансіонату.

Про оперативне лікування взагалі не йдеться – таких хворих не бажають поміщати до лікарень. А в серпні онкологи обласної лікарні відмовились госпіталізувати хворого, залози на обличчі якого буквально кровоточили. Після семи годин обстежень… його просто повернули до пансіонату, не надавши ніякої допомоги! Онкологічним хворим на термальних стадіях вгамовують біль кетановом і анальгіном з димедролом. Така ситуація є типовою для геріатричних установ, а для Козелецького – ще й ускладнена великою кількістю людей з важкими хронічними захворюваннями.

Іншою проблемою цієї установи є недостатній догляд лежачих підопічних.

«У відділенні відчутний запах сечі. Підопічних не вивозять на прогулянки, вони лежать без памперсів, деякі лежали в ліжках без білизни», – відзначив монітор Валерій Грець.

Причиною цього є недостатність фінансування: за чотири роки майже не збільшився основний фонд установи. Крім того, негативно впливає замала кількість молодшого медперсоналу, а також залучення його до сезонних робіт по господарству.

Третина місць пансіонату залишається вільною, хоча охочих проживати багато. Проживати в селі немічній одинокій людині набагато складніше – це визнавали всі підопічні. Однак подолати складну процедуру отримання необхідних довідок для влаштування в такі установи не під силу самотній хворій людині. От і залишаються вони помирати без можливої допомоги, а геріатричні установи працюють не на повну потужність.

Колектив пансіонату намагається забезпечити повноцінне харчування, використовуючи можливості «міцного» підсобного господарства, створені умови для проживання сімейних пар, концерти, робота гуртків та бібліотеки урізноманітнюють життя людей, які змушені останні роки життя проводити в пансіонаті. Як позитив монітори відмітили зайнятість у господарстві підопічних, які отримують оплату за свою працю, зокрема по трудовій угоді.

Рекомендації щодо розв’язання проблем та усунення виявлених недоліків будуть направлені керівництву облдержадміністрації та Міністерству соціальної політики України.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.