Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.11.2015   17:08Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Апеляційному суді Чернігівської області підсудних тримають у підвалі

16 листопада 2015 року моніторингова група у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Володимира Павлюка та представників громадськості Лариси Романюк і Миколи Іващенка відвідала без попередження Апеляційний суд Чернігівської області.

Варто відзначити, що керівництво установи проявило максимальну відкритість під час проведення моніторингу та забезпечило безперешкодний огляд усіх приміщень.

Під час візиту, зокрема, вивчались умови утримання підсудних (засуджених) у камерах та в залах судових засідань.

Монітори відзначили доступність усіх приміщень суду для людей з обмеженими можливостями та маломобільних груп населення (є пандуси, кнопка виклику, сходові підйомники, поручні, відсутні пороги на вході до залів судових засідань).

Вперше за три роки діяльності НПМ монітори побачили на дверях приміщень суду таблички зі шрифтом Брайля, а на підлозі в коридорах – вказівники напрямку руху до залів судових засідань з номерами залів. В усіх залах для розгляду кримінальних справ встановлені та використовуються засоби для проведення засідань у режимі відеоконференції.

У суді створено гідні умови для перебування варти (є кімната для відпочинку з друкованими періодичними виданнями, електричний чайник, мікрохвильова піч).

Проте в ході візиту моніторами було виявлено низку недоліків, які є порушенням міжнародного та національного законодавства, а саме:

- приміщення для підсудних (засуджених) знаходиться у підвалі будівлі суду, що не відповідає мінімальним стандартам Європейського комітету з питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню;

- площа камер менша передбаченої державними будівельними нормами та міжнародними стандартами для розміщення однієї особи;

- дезінфекція повітря у приміщеннях для підсудних (засуджених) за допомогою кварцової (бактерицидної) лампи не проводиться, відсутня примусова механічна вентиляція;

- кабінет правової допомоги учасникам судових процесів не використовується для конфіденційного спілкування підсудних (засуджених) з адвокатом;

- аптечки не укомплектовані необхідними препаратами, а деякі медикаменти втратили термін придатності (за словами керівництва суду, аптечки укомплектовувались власним коштом працівників);

- металеві огородження у залах судових засідань не замінені на конструкції із прозорого скла.

Докладний звіт за результатами візиту з рекомендаціями щодо їх усунення буде надіслано керівництву Державної судової адміністрації України.

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.