Останні публікації
06.06.2019 19:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Активісти презентували Довідник із взаємомодії поліції та громади Чернігова
6 червня відбулася зустріч-обговорення щодо впровадження ініціатив у сфері безпеки в місті Чернігові. Під час заходу презентували «Довідник із взаємодії поліції та громади Чернігова».
Розпочинаючи захід, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерина Данькова, нагадала про минулорічну зустріч, де було обговорено можливість створення «Координаційного офісу з безпеки», який би став комунікативним та інформативним майданчиком між поліцією, місцевою владою та громадою Чернігові. Тоді одним із запитів від патрульної поліції було впорядкування та узагальнення інформації про організації та установи, діяльність яких направлена на вплив та вирішення тих чи інших питань з безпеки в місті. За словами Начальника Управління патрульної поліції в Чернігівській області Андрія Думича, наявність повної інформації про організації, які займаються безпековими питанням, значно б полегшало роботу патрульним поліцейським та сприяло б оперативному реагування на безпекові викликі в Чернігові.
Тому у співпраці з Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області, командою Чернігівського громадського комітету захисту прав людини було розроблено Довідник із взаємомодії поліції та громади Чернігова, який був презентований під час заходу.
Інспектор зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області Аліна Палуб зазначила, що Довідник із взаємодії поліції та громади Чернігова стане гарним помічником для патрульних поліцейських. Згадуючи свою роботу як пішого патрульного, пані Аліна розповіла про випадки патрулювання, вирішення яких займало чимало часу, оскільки поліцейські не знали куди звертатись, які організація займаються тим чи іншим питанням у сфері безпеки. З приводу їхньої взаємної співпраці було зазначено про велику роботу щодо попередження насильства серед молоді та запрошено усіх долучатися до їх роботи.
Начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області Ольга Панкратова теж відзначила актуальність презентованого Довідника, в тому числі й у її роботі, але додала, що кількість екземплярів має бути ще більшою.
Начальник відділу дільничих офіцерів поліції УПД ГУНП в Чернігівській області Олег Флюгерт зазначив, що дана ініціатива є на часі. За його словами даний Довідник має стати в нагоді 45 дільничим інспекторам поліції міста Чернігова в різних робочих ситуаціях. «Подібне видання має бути й по Чернігівській області, бо в районах та на селі контактні дані різних установ і організацій знайти складніше», - додав пан Флюгерт.
Старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в Чернігівській області Віталій Копистко розповів про події дворічної давнини. «Ще тоді на зустрічі з головами ОСББ, було акцентовано про необхідність розроблення подібного посібника, з зазначенням контактів всіх організацій та установ, які займаються безпековими питаннями з Чернігові.»
Заступник начальника КП «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков зауважив на роботі новоствореного кол-центру при Чернігівській міській раді, контакти якого слід також додати до презентованого видання для зручності саме мешканців міста.
Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами Чернігівської міської ради Андрій Ткач подав ідею ще й розмістити на Довіднику QR-код для сканування смартфоном, щоб будь-хто мав змогу отримувати доступ до оперативної інформації, адже на папері вона може бути застарілою чи неточною.
Не обійшлось і без критики. Так, голова ГО «Крок до тварин» Тетяна Діденко наголосила на неточності в довіднику, що стосується інформації та контактів КП «Ветеринарний стерилізаційний центр». «Я погоджуюсь з іншими учасниками, що має бути електронна версія Довідника із взаємодії поліції та громади, оскільки інформації має вже бути застаріла через невеликий проміжок часу. А в електронній версії можна посійно оновлювати інофрмацію».
Голова ГО по боротьбі з наркозалежністю «RETRIEVAL» Вікторія Даниленко підтримує взаємодію з поліцією, яка, на її думку, має бути взаємною.
Директор Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних Микола Романов звернув увагу на те, що нині проблема безпритульних законодавчо не вирішена, і ні поліція не може з ними нічого зробити, ні їхній центр адаптації безпритульних (бо у них є проблема з нестачею території та можливою небезпекою, пов’язаною зі станом здоров’я такого безпритульного) – існує варіант доставляти таких осіб до медичних закладів, але «швидка допомога» часто відмовляється це робити (в результаті лишається остання надія – везти цих людей до обласної психоневрологічної лікарні, що й робить іноді поліція).
Начальник Чернігівського місцевого центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді Людмила Мазур підтримала співпрацю усіх структур (представники яких присутні на заході), назвала розраховану самостійно мінімально необхідну суму коштів в 1 млн. грн. на рік для створення мобільних бригад, котрі працюватимуть у справах домашнього насильства (яких в Україні вже створено близько 400), через що наразі вони є лише у плані для Чернігова. Також керівниця соціального центру наголосила на актуальності випуску Довідника та запропонувала зробити його ще й у кишеньковому форматі більшим тиражем.
Голова ОСББ «Святомиколаївське» Андрій Дмитерко подякував Катерині Даньковій за проведені корисні зустрічі з громадянами з метою посилення взаємодії поліції й громади в рамках впровадження «Сусідської варти», схвально підтримав видання Довідника, який і йому допоможе мати доступ до всіх необхідних контактів.
Загалом, за результатами круглого столу, учасниками заходу було озвучено актуальні питання у сфері безпеки. Наприклад, поява на вулицях міста все більшої кількості бездомних осіб та збільшення випадків домашнього насильства.
Представниками Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з Управлінням патрульної поліції було проговорено подальша співпраця щодо розробки алгоритму реагування на пріорітетні безпекові питання, із залученням різних цільових груп, зокрема поліцейських та профільних громадських організацій.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – співпраця, орієнтована на результат» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Останні новини
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.
Робоча зустріч з представником Омбудсмана щодо захисту прав медіа 12:08
Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.