Останні публікації
23.06.2025 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
У 2024 році в Україні було зафіксовано 195 174 звернення щодо домашнього насильства, з них 6545 – від дітей. У Чернігівській області – 8175, а на профілактичному обліку перебуває 24 неповнолітніх.
Закон визнає очевидців домашнього насильства серед дітей такими ж постраждалими, як і тих, хто безпосередньо постраждав. Тож під час фіксації правопорушення їх обов’язково вносять до протоколу та залучають до отримання допомоги.
Учасники тренінгу зокрема розглянули:
– форми насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне;
– вплив насильства на психічне, емоційне, когнітивне здоров’я дитини;
– цикл насильства за моделлю Леонори Валкер: від напруги до вибуху і «медового місяця»;
– різницю між конфліктом і домашнім насильством: насильство — це не сварка, це порушення прав людини;
– механізми термінового захисту постраждалих, зокрема дітей;
– повноваження поліції, освітян, медиків, служби у справах дітей та ОМС у реагуванні.
Тренінг сприяв підвищенню обізнаності інспекторів щодо захисту прав дітей, удосконаленню навичок фіксації та реагування на випадки домашнього насильства в межах їх професійної діяльності.
Захід відбувся за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving у співпраці з ГС «Мережа правового розвитку».
Останні новини
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.