Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

01.11.2006   05:34Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ВЛАДУ - ГРОМАДАМ

Саме в цій ситуації могли б вплинути громадянські дії, насамперед за участі громадських організацій. Стаття 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» регламентує проведення спеціальної процедури - громадських слухань. Так, «...територіальна   громада  має  право  проводити  громадські слухання,  зустрічатися  з  депутатами  відповідної   ради та посадовими особами органів місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, ставити питання й вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, які належать до ведення місцевого самоврядування».

Проведення таких заходів ще не досить поширене в Україні, але вони є дуже потужним механізмом просування інтересів громадян, адже «...пропозиції,  які  вносяться  за  результатами  громадських слухань,  підлягають  обов'язковому  розгляду  органами  місцевого самоврядування». Тобто рішення цих слухань мають легітимну силу, до яких зобов'язані прислуховуватися представники влади.

Саме використовуючи цей механізм в інтересах захисту прав людини можна сприяти просуванню та становленню такого захисту на державному рівні. 

Тому Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету розпочав реалізацією проекту, який, з урахуванням попереднього досвіду громадських організацій, передбачає використання місцевих ініціатив з метою коректування державної політики в сфері прав людини.

Метою проекту є вироблення відповідних рекомендацій зі зміни чинного законодавства України, а також рекомендацій уряду країни щодо реформування основних правових установ держави в питаннях захисту прав та основних свобод людини через підтримку місцевих ініціатив у вигляді серії громадських слухань по згаданих питаннях у регіонах України. 

У рамках проекту передбачається проведення шести громадських слухань у шести різних регіонах України. У продовження цього передбачається проведення ряду зустрічей з представниками влади з метою лобіювання пропозицій, висловлених під час проведення громадських слухань.

На другому етапі реалізації проекту передбачається видати збірник всіх резолюцій громадських слухань і поширити його серед максимального числа зацікавлених сторін, здатних вплинути на ситуацію.

 

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.