Останні публікації
01.11.2006 05:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ВЛАДУ - ГРОМАДАМ
Саме в цій ситуації могли б вплинути громадянські дії, насамперед за участі громадських організацій. Стаття 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» регламентує проведення спеціальної процедури - громадських слухань. Так, «...територіальна громада має право проводити громадські слухання, зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами органів місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, ставити питання й вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, які належать до ведення місцевого самоврядування».
Проведення таких заходів ще не досить поширене в Україні, але вони є дуже потужним механізмом просування інтересів громадян, адже «...пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування». Тобто рішення цих слухань мають легітимну силу, до яких зобов'язані прислуховуватися представники влади.
Саме використовуючи цей механізм в інтересах захисту прав людини можна сприяти просуванню та становленню такого захисту на державному рівні.
Тому Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету розпочав реалізацією проекту, який, з урахуванням попереднього досвіду громадських організацій, передбачає використання місцевих ініціатив з метою коректування державної політики в сфері прав людини.
Метою проекту є вироблення відповідних рекомендацій зі зміни чинного законодавства України, а також рекомендацій уряду країни щодо реформування основних правових установ держави в питаннях захисту прав та основних свобод людини через підтримку місцевих ініціатив у вигляді серії громадських слухань по згаданих питаннях у регіонах України.
У рамках проекту передбачається проведення шести громадських слухань у шести різних регіонах України. У продовження цього передбачається проведення ряду зустрічей з представниками влади з метою лобіювання пропозицій, висловлених під час проведення громадських слухань.
На другому етапі реалізації проекту передбачається видати збірник всіх резолюцій громадських слухань і поширити його серед максимального числа зацікавлених сторін, здатних вплинути на ситуацію.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.