Останні публікації
15.07.2007 23:48 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Люди – не товар!
Юрій Хоменко повністю фінансував це вербування. За його кошт про водилося виготовлення закордонних паспортів для дівчат, відправка їх до місця «роботи». Супроводжувала потенційних повій Сучкова. У Москві, згідно з єдиним злочинним планом та розподілом ролей, дівчат зустрічали інші (не встановлені слідством) особи, влаштовували їх у готелях, купували одяг та їжу. Все це робилося з метою втягнення потерпілих у боргову кабалу для їх подальшої сексуальної експлуатації.
Вікторія Сучкова визнана винною ще й у тому, що протягом 2002-2004 років зводила повій, які на неї працювали, з клієнтами. Для цього вона використовувала орендовані квартири Чернігова по вул.Попудренка та 1 Травня як диспетчерські пункти для прийому замовлень про надання сексуальних послуг. З метою оперативної доставки повій до клієнтів, Сучкова користувалася послугами водіїв таксі. Через них, а також через самих повій вона поширювала візитки, в яких рекламувала свою фірму «Досуг». За годину роботи дівчата отримували 40 грн., решту Сучкова забирала собі. У деяких випадках робота повій в орендованих Сучковою квартирах записувалася на відеоплівку, чим дівчат постійно утримували на «гачку».
Восени 2004 року Вікторія Сучкова припинила свою злочинну діяльність у зв'язку з її розшуком. Проте їй так і не вдалося уникнути правосуддя. Крім співучасті в злочинній групі, організованій Хоменком, вона відбуватиме строк за звідництво для розпусти з метою наживи. Чотири найближчих роки ця 26-річна жінка проведе за ґратами.
Організатор злочину Юрій Хоменко отримав 5 років позбавлення волі, Ігор Ушаков та Сергій Сидоренко - по 3 роки.
До речі, суд першої інстанції (Новозаводський районний) ще у квітні 2006 року виніс виправдувальний вирок Хоменку, Сидоренку, Ушакову та Сучковій в частині їх спільної діяльності. Проте в апеляційному суді під час розгляду апеляції прокуратури було доведено, що це була організована злочинна група, діяльність якої кваліфікується ст.27, ч.2,3; ст.15 ч.2 та ст.149 ч.З КК України. Юрій Хоменко під час апеляційного розгляду перебував у розшуку, оскільки втік, порушивши вжиті до нього запобіжні заходи. Злочинця затримали вже після проголошення вироку.
Отож черговий канал продажу жінок за кордон перекрито.
І ще у справі фігурують лише деякі дівчата, ті, яким вдалося уникнути страшного шляху, на який їх штовхали злочинці. Проте скільки їх потрапило таки до пазурів міжнародної секс-індустрії? Чи зможуть вони повернутися додому?..
Л.Коваленко
Нарешті, поставлено «крапку» в справі по обвинуваченню групи чернігівців у ряді злочинів стосовно торгівлі людьми. Верховний Суд України в касаційному порядку залишив без змін вирок Апеляційного суду Чернігівської області від 10 листопада 2006 р. щодо Хоменка Ю.М., Сидоренка С.В., Ушакова І.О. та Сучкової В.О. Вони визнані винними в організованих діях, спрямованих на продаж жінок у сексуальне рабство.
«Деснянська правда» 5 червня, 2007 року
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.