Останні публікації
14.07.2009 15:39 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівська область може зникнути з мапи України
"Чернігівщина – це регіон, який втрачає населення катастрофічно", - сказала вона.
К.СВИСТУН навела статистичні дані останніх років щодо демографічної ситуації у регіоні. Так, упродовж 2007 року область втратила 17 тис. мешканців, що за кількістю дорівнює Варвинському району, у 2008 році – 14 тис. (кількість населення Талалаївського району), за 5 місяців 2009 року – 5 тис. – це райцентр Куликівка, сказала вона. "Якщо так продовжуватиметься і далі, то до 2060 року Чернігівщина може зникнути з карти України", - стверджує фахівець.
Крім того, що населення області вимирає, воно є найстаршим за віком в Україні – кількість людей похилого віку у регіоні вдвічі перевищує кількість дітей та підлітків. За даними К.СВИСТУН, на 1 тис. працездатного населення Чернігівщини припадає 240 дітей та 503 пенсіонери. Водночас у 17 районах кількість непрацездатних більша за працездатних. Наприклад, у Ріпкінському районі на 1 тис. працездатних припадає 1 тис. 400 непрацездатних, з яких 1 тис. 200 – пенсіонери.
Критичною у Чернігівській області є ситуація і з тривалістю життя. За словами заступника Головного управління статистки в області, очікувана тривалість життя (її розраховують за таблицями смертності) мешканців області, за даними 2008 року, становить 66,8 років (причому для жінок – 77,4 роки, а для чоловіків – 59,9), для жінок та чоловіків села – 73,2 та 55,6 роки відповідно. Переважна більшість чоловіків у регіоні не доживають до пенсійного віку.
Як стверджують фахівці, основними факторами впливу на демографічну ситуацію у Чернігівській області є природне скорочення та міграція населення. Смертність на Чернігівщині перевищує народжуваність у 2,4 рази, а у селах – у чотири рази.
"Чернігівську область потрібно оголосити зоною демографічної катастрофи і запроваджувати тут державні програми. Демографічну кризу швидко не подолаєш, це не економіка, яку можна відновити за кілька років", - підкреслила К.СВИСТУН.
12-07-2009
Останні новини
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.
Правоохоронці Чернігівщини пройшли навчання з протидії гендерно-зумовленому насильству в умовах війни 19:28
В Чернігові для працівників Управління дотримання прав людини Національної поліції України проведено тренінг на тему «Запобігання та реагування на гендерно-зумовлене та сексуальне насильство, повязане з конфліктом».