Останні публікації
03.09.2009 11:09 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Судний день для «перевертнів» в погонах
Минув рік, і на лаві підсудних опинилися дев’ятеро працівників місцевого УБОЗ. Місцем розгляду справи Верховний Суд України призначив не Прилуки, а Конотопський міськрайонний суд, що на сусідній Сумщині. Про що, зокрема, клопотали й адвокати підсудних. Два тижні тому — 17 серпня — Конотопський суд приступив до розгляду справи по суті. Група державних обвинувачів складається з двох прокурорів, один з яких є представником прокуратури Чернігівської області.
Перші судові слухання тривали впродовж тижня. Допитано частину свідків і підсудних. Поки що підсудні своєї вини не визнають, стверджуючи, що діяли в межах закону.
Нагадаємо, що Сергія Кунцевського, начальника служби охорони однієї з прилуцьких фірм, міліціонери вважають лідером одного з місцевих організованих злочинних угруповань. На досудовому слідстві з’ясувалося, що убозівці влаштували в перукарні «маски–шоу» (поставивши обличчям до стіни всіх працівників та відвідувачів), оскільки підозрювали Кунцевського в причетності до організації низки підпалів та рекету. Вочевидь, саме ці зізнання в нього й вибивали.
Як повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Чернігівщини, згідно з висновком слідства, і затримання, і дізнання проводили з серйозними порушеннями норм кримінально–процесуального законодавства. Але це не бентежить їхніх колег у погонах. Під час слідства колеги та близькі затриманих провели кілька акцій протесту з вимогами звільнити затриманих міліціонерів, але даремно.
І ще одна цікава деталь. Кажуть, що в певних колах Прилук, Сергій Кунцевський був відомий на прізвисько Прометей, але не тому, що ніс світло людям. Мовляв, невипадково його підозрювали у підпалах. Втім, його смерть і слідство не поставили крапки у справи про підпали в місті. Тільки за останні тижні в місті сталося два підпали з серйозними наслідками. 15 серпня невідомі пускали півня на автостоянці, де були рейсові «маршрутки». П’ять автобусів знищив вогонь, ще чотири — пошкоджено. А 28 серпня загорілися адмінбудівля та склади на території колишньої галантерейної фабрики. Причина пожежі — навмисний чи ненавмисний підпал.
ДО РЕЧІ
За знущання над людиною, яку підозрюють у скоєнні крадіжки грошей, наказом міністра внутрішніх справ Юрія Луценка покарано 17 співробітників Комінтернівського райвідділу міліції в Одеській області. Зокрема звільнено заступника начальника карного розшуку та старшого уповноваженого. Решта — отримали догани або були на один ступінь понижені у званнях. Начальника райвідділу міліції попереджено про неповну службову відповідальність: він має два місяці для того, щоб виправити ситуацію в колективі. Інакше міністр обіцяє розатестувати весь особовий склад райвідділу і набрати на службу нових співробітників. За словами начальника Служби внутрішньої безпеки МВС Василя Слободяника, двоє зі звільнених міліціонерів місяць тому — 7 серпня — доставили затриманого до райвідділу, сфальсифікували протокол про начебто його непокору працівникам міліції, в результаті чого суд виніс рішення про адміністративний арешт затриманого на п’ять діб. Після цього замість того, щоб помістити затриманого в ізолятор тимчасового утримання, його відвели у підвал, де, зокрема, за допомогою генератора електричного струму від телефону вимагали зізнання в крадіжці. У результаті людина отримала закритий перелом кістки правого плеча. Самі ж «правопохоронці» кажуть, що затриманий упав на порозі туалету і травмувався.
За даними МВС, лише впродовж цього року СВБ передала до прокуратури 400 кримінальних справ стосовно працівників міліції, які вчинили незаконні або злочинні дії, а ще тисячі міліціонерів попереджено доганами.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.