Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.12.2012   00:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Блогери стають на захист міст

13-16 грудня 2012 року у Чернігові відбувся семінар під назвою «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст». Організував семінар Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

25 журналістів, громадських активістів та блогерів з різних регіонів України зібралися задля отримання нових знань, знайомств і досвіду.

Учасники семінару дізналися про можливості популяризації власного блогу, секрети інформаційних кампаній в Інтернеті, та про джерела інформації для журналістських розслідувань.

Про секрети використання соціальних мереж для просування блогів розповів відомий «денникар» Володимир Ханас. І вже на другий день семінару було створено 5 нових колективних блогів, серед яких Денники міста, Денник за українську мережу!, ZloBud, Ніжину прозорий генпланта Містоплин.

Медіа-юрист В’ячеслав Якубенко розповів як відверто писати на гострі теми і при цьому не мати проблем із законом. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розказала про практичнее використання Закону «Про доступ до публічної інформації» в роботі блогерів та журналістів.

Інтерактивна лекція Тетяна Печончик була присвячена створенню цікавих та грамотних текстів у блогах.

Досвідом просторового планування в США поділилася волонтерка Корпусу Миру Ейлін Келлі. Вона розповіла як розробляються ізатверджуються генеральні плани у Сполучених Штатах та яка роль громадян у цих процесах. Її колега по Корпусу Миру Мішель Васкес описала систему водопостачання у містах США та як громадськість може впливати на якість водопостачання.

Учасники семінару також обговорили проблеми містобудування в Україні, зокрема недоступністьдля громадян генеральних планів власних міст, наслідки втаємничення містобудівної документації.

Частиною семінару стала екскурсія по тих місцях Чернігова, де зараз ведуться незаконні забудови. Під час поїздки по місту блогери познайомилися з місцевими активістами та оглянули місця злочинної бездіяльності тамтешніх чиновників. Своїми враженнями від поїздки блогери поділилися у блог-постах на сайті «Генплан – ключ до твого міста».

***

Семінар «Секрети блогерської майстерності для захисту громадських інтересів при просторовому плануванні міст» проводився в рамках проекту «Блогери – рятівники міст», що реалізує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.