Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.08.2013   19:41Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Хворій на рак жінці через суд повернуто статус постраждалої від аварії на ЧАЕС

Прокуратура м.Чернігова довела в судах право жінки, хворої на рак щитоподібної залози, на справедливе встановлення причинного зв’язку між її захворюванням та Чорнобильською катастрофою.

29-річна чернігівка після аварії на ЧАЕС у 1986 році отримала дозу опромінення радіаційним йодом, яка перевищує рівні, встановлені Міністерством охорони здоров’я України. У зв’язку з цим їй на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було надано статус потерпілої та видано посвідчення категорії «д» (для осіб до 18 років). З того ж року, тобто з шестирічного віку, вона перебувала на обліку в ендокринолога. У 2004 році у зв’язку з захворюванням на променеву хворобу (рак щитоподібної залози) жінці встановлено інвалідність та причинний зв’язок між захворюванням та аварією на ЧАЕС.

Але пізніше, у 2012 році, через законодавчу колізію її було позбавлено статусу особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Через таке заочне рішення обласної спеціалізованої комісії при комунальному лікувально-профілактичному закладі жінка офіційно стала «інвалідом загального захворювання», що автоматично зменшило для неї розмір соціальних виплат.

Прокуратурою було прийнято рішення про захист її порушених прав. Відмови судів за даним позовом прокурорами оскаржувались до судів вищої інстанції. Врешті-решт Вищий спеціалізований суд України скасував попередні рішення і передав справу на новий розгляд. Також у своєму рішенні Вищий спеціалізований суд визначив, що подібні справи мають розглядатись саме судами загальної юрисдикції, а не адміністративними. Причина: комунальний лікувально-профілактичний заклад, рішення якого оскаржувала позивачка, не є суб’єктом владних повноважень, а спір стосується її здоров’я.

Після цього Деснянським районним судом м.Чернігова позов було задоволено. Рішення обласної ЛКК, яке позбавляло жінку з променевою хворобою належного офіційного статусу і відповідного обсягу соціальної допомоги, скасоване.

Відмінене рішення стосувалось цілого ряду хворих людей з аналогічною ситуацією.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.