Останні публікації
12.02.2014 15:49 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
37 осіб на Чернігівщині було притягнуто до кримінальної відповідальності за корупційні злочини
Упродовж 2013 року правоохоронними органами області до суду направлено 34 обвинувальні акти про злочини з ознаками корупції, 29 з яких за фактом отримання неправомірної вигоди, 4 – розтрати майна, 1 – зловживання владою. До кримінальної відповідальності притягнуто 37 осіб.
Найбільша викрита сума неправомірної вигоди становить 64 тис. грн., яку отримав вже колишній голова однієї з районних державних адміністрацій за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У вказаному провадженні ухвалено обвинувальний вирок з призначенням реального покарання у виді позбавлення волі.
Також до суду передано обвинувальний акт щодо судді одного з районних судів, який спільно з адвокатом одержав від обвинуваченого 30 тис. грн. за постановлення щодо нього виправдувального вироку (триває судовий розгляд).
Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 45 протоколів про корупційні правопорушення, з яких 13 – працівниками прокуратури, 23 – співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС, 9 – відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ.
За результатами їх судового розгляду 36 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму близько 37 тис. грн.
Серед них 11 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 5 державних службовців, 8 співробітників контролюючих та правоохоронних органів (5 – міліції, 1 – цивільного захисту, 2 – санепідемстанції), 12 інших суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Із числа притягнутих до адміністративної відповідальності із займаних посад на цей час звільнено 23 особи, з яких 7 – за скоєння корупційних правопорушень.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.