Останні публікації
12.02.2014 15:49 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
37 осіб на Чернігівщині було притягнуто до кримінальної відповідальності за корупційні злочини
Упродовж 2013 року правоохоронними органами області до суду направлено 34 обвинувальні акти про злочини з ознаками корупції, 29 з яких за фактом отримання неправомірної вигоди, 4 – розтрати майна, 1 – зловживання владою. До кримінальної відповідальності притягнуто 37 осіб.
Найбільша викрита сума неправомірної вигоди становить 64 тис. грн., яку отримав вже колишній голова однієї з районних державних адміністрацій за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У вказаному провадженні ухвалено обвинувальний вирок з призначенням реального покарання у виді позбавлення волі.
Також до суду передано обвинувальний акт щодо судді одного з районних судів, який спільно з адвокатом одержав від обвинуваченого 30 тис. грн. за постановлення щодо нього виправдувального вироку (триває судовий розгляд).
Що ж до адміністративної корупції, протягом минулого року складено 45 протоколів про корупційні правопорушення, з яких 13 – працівниками прокуратури, 23 – співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС, 9 – відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ.
За результатами їх судового розгляду 36 осіб притягнуто до відповідальності з накладенням штрафу на загальну суму близько 37 тис. грн.
Серед них 11 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 5 державних службовців, 8 співробітників контролюючих та правоохоронних органів (5 – міліції, 1 – цивільного захисту, 2 – санепідемстанції), 12 інших суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Із числа притягнутих до адміністративної відповідальності із займаних посад на цей час звільнено 23 особи, з яких 7 – за скоєння корупційних правопорушень.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.