Останні публікації
19.02.2014 23:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Безоплатна правова допомога засудженим жінкам
19 лютого 2014 року в Чернігівській виправній колонії №44 пройшов тренінг з засудженими жінками, які звільняються з установи в березні-квітні цього року.
Тренінг, організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в рамках реалізації проекту «Реалізація програми соціальної адаптації та соціального супроводу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, у Чернігівській області», пройшов 19 лютого 2014 року в Чернігівській виправній колонії №44, де утримуються неодноразово засуджені жінки.
Тема тренінгу: «Основні концептуальні положення Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Право звільнених на соціальний патронаж». Кількість засуджених жінок, які стали учасниками тренінгу - 36 осіб.
В його проведенні взяли участь керівники відділень, з яких звільняються засуджені, Лепеха А.Г. – регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, Кузьміна Л.О. - начальник Чернігівського міського управління юстиції, Марчук І.П. - начальник управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної ради м.Чернігова, Нікольська Л.В.- начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чернігівського міського центру зайнятості, Мазур Л.О. – начальник відділу Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей, та молоді, члени Чернігівської міської спостережної комісії та благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр».
Жінок, які прийняли участь в тренінгу, ознайомили з тим, які послуги вони можуть отримати, звільнившись з місць позбавлення волі та звернувшись до тих чи інших державних установ чи організацій, а саме з тим, де засуджені після звільнення можуть отримати безкоштовно первинну правову допомогу, соціальні послуги, інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-економічні, психологічні, юридичні, соціально-медичні послуги та інші послуги.
Засудженим розповіли про основні концептуальні положення Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» та про реалізацію права на соціальний патронаж.
Члени благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» підготували та роздали засудженим, які звільняються у березні-квітні 2014 року з Чернігівської виправної колонії №44, роздаткові матеріали.
Григорій Кропива, юрист БО «Чернігівський жіночий правозахисний центр»
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.