Останні публікації
16.07.2014 20:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Із зони АТО та Криму на Чернігівщину переселилося вже 617 родин
1178 громадян України (617 родин) перемістилось з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до Чернігівської області станом на 16 липня.
Під координацією регіонального та місцевих штабів з питань соціального забезпечення цих людей, більшість їх розселена у заздалегідь визначених місцях, а деякі виявили бажання зупинитися у родичів чи знайомих. Рятувальники зустрічають вимушених переселенців на залізничних та автовокзалах і супроводжують їх до місць тимчасового проживання. У даний час в області загальна кількість зарезервованих місць становить 1999.
Для звернення громадян працює «гаряча» телефонна лінія: у понеділок-п’ятницю з 8:00 до 17:00 за номером (0462) 72-40-95, цілодобово з 17:00 до 08:00 - (0462) 67-50-24. Також громадяни можуть цілодобово звертатися в Управління ДСНС в області за номером (0462) 65-25-41 або 101, де є технічна можливість переадресації дзвінка абонента до структурних підрозділів облдержадміністрації або громадських організацій до компетенції яких входить порушене питання.
Однак на цьому робота з вимушеними переселенцями не зупиняється. Рятувальники спільно з представниками місцевих органів державної виконавчої влади та Товариства Червоного Хреста України постійно відвідують місця розселення вимушених переселенців з метою надання їм допомоги із забезпечення речами першої необхідності, продуктами харчування та з’ясування соціальних проблемних питань, що потребують вирішення. Особлива увага приділяється родинам з дітьми.
Наразі органами виконавчої влади вирішено питання щодо продовження виплати державної соціальної допомоги та пенсій за місцем тимчасового проживання 45-ти родинам і 235-ти особам, працевлаштовані 24 особи, 33-м - призначена допомога по безробіттю, 6-м - відновлено втрачені документи. Влаштовано до загальноосвітніх навчальних і дошкільних закладів 69 дітей та 8 перебуває на оздоровленні у дитячих закладах. З місцевих бюджетів отримали фінансову допомогу для вирішення соціально-побутових питань 12 родин. У лікувально-профілактичних закладах надано допомогу 162-м особам. Загалом в повній мірі отримали необхідну допомогу вже 1126 осіб.
На території області створені та цілодобово працюють 2 пункти прийому вимушених переселенців: гуртожиток аграрного коледжу у м. Бобровиця на 70 місць (при необхідності може прийняти до 100 осіб) та навчальний пункт рятувальників на 15 місць.
З метою оперативного забезпечення людей, які вимушено переселяються із районів проведення АТО до Чернігівської області, на випадок їх масового заїзду в підрозділах обласного Управління ДСНС створено резерв продуктів харчування та речей першої необхідності.
Державна служба з надзвичайних ситуацій
Останні новини
Правозахисники допомогли переселенцям з Луганщини відновити документи 00:06
Сім’я переселенців - син та мати, яка є особою з інвалідністю ІІ групи, у квітні 2022 року були змушені покинути своє місце проживання у Сєверодонецьку та терміново переїхати у село Берестівка, Сумської області.
Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни в Чернігівській області 23:56
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини. В рамках проекту вимушених переселенців (ВПО) та постраждалих, інформують про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг.
Правова допомога для внутрішньо переміщених осіб 15:16
БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» розгортає пункт надання правової допомоги та інформаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у Чернігівській області.