Останні публікації
16.07.2014 23:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Стан роботи щодо соціального захисту сімей мобілізованих громадян області до лав Збройних сил
На виконання доручення голови обласної державної адміністрації В.О. Івашка від 18.06.2014 № 02-06/2555 «Щодо соціального захисту сімей мобілізованих громадян області до лав Збройних сил України» соціальні працівники області обстежують родини мобілізованих громадян області з метою виявлення у них наявних проблемних питань та вжиття всіх можливих заходів щодо їх вирішення.
Станом на 10.07.2014 в органами соціального захисту області відвідано 3361 родину.
Стовідсотково обстежено сім’ї мобілізованих у більшості районів області, окрім Щорського (66 %), Сосницького (71 %), Ріпкинського (76 %), та Корюківського (94 %). Через затримку надання військкоматами списків осіб мобілізованих, низький відсоток обстежених сімей у містах Ніжині (47 %), Прилуки (63 %) та Чернігові (Деснянський район (78 %), Новозаводський район (64 %)).
Більшість проблем, які виникають у родинах мобілізованих військовослужбовців, стосуються питань:
- матеріального становища (25 % родин потребує надання матеріальної допомоги на забезпечення продуктами харчування, ліками та предметами першої необхідності);
- забезпечення мобілізованих бронежилетами, одягом, засобами захисту та гігієни (10 % сімей);
- допомоги по господарству (6 % родин потребують допомоги у заготівлі сіна, збиранні городини, догляді за худобою, ремонті даху, груби, огорожі).
- забезпечення паливом та скрапленим газом (6 %);
- погашення кредитних зобов’язань; оплата орендного житла, комунальних платежів, навчання дітей; влаштування дітей у дитячий садочок.
Всі проблеми, по мірі їх виявлення, доводяться до відома голів районних державних адміністрацій, міських, районних та сільських рад та поступово вирішуються.
Станом на 07.07.2014 найбільше сімей, які потребують матеріальну допомогу у Деснянському (117 із 143 обстежених сімей), Бобровицькому (98 із 130), Ічнянському (60 із 103), Бахмацькому (59 із 108), Ніжинському (29 із 103), Борзнянському (18 із 76) районах, м. Ніжині (75 із 107).
Питання щодо отримання матеріальної допомоги вирішено для 50 або 10 % родин, зокрема, у Борзнянському районі із 18 потребуючих сімей, надано матеріальну допомогу 11 сім’ям, у Ніжинському районі із 29 сімей – 15, по м. Ніжину із 75 сімей: 6 сім’ям виділено матеріальну допомогу з місцевого бюджету у розмірі по 1000 грн, 8 – забезпечено речами першої необхідності (одяг, взуття, іграшки). Матеріальну допомогу отримали також сім’ї із Ічнянського (7 із 60) та Прилуцького (3 із 29) районів.
Питання захисту мобілізованих військовослужбовців вирішено для 25 % родин, зокрема, стовідсотково – у Бахмацькому районі (забезпечено 5 мобілізованих громадян бронежилетами), у Коропському (3), позачерговою сесією Борзнянської міської ради виділено 40,0 тис. грн. для придбання бронежилетів, у Варвинському районі за кошти приватних підприємств придбано 2 комплекти сучасних радіостанцій на суму 5,5 тис. грн, у Козелецькому районі закуплено 38 спальних мішків та 5 військових розгрузок, у Куликівському районі сформовано 15 посилок з одягом та продуктами харчування та надіслано для військових до Луганської області.
З місцевих бюджетів не виділено кошти для придбання засобів захисту мобілізованих військовослужбовців у Ніжинському, Прилуцькому, Талалаївському районах, містах Ніжині та Чернігові.
Допомогу по господарству отримали 40 родин або 20 % із 200 потребуючих, зокрема, сім’ї у Прилуцькому, Куликівському, Сосницькому – стовідсотково, Ніжинському (5 із 7), Коропському (7 із 13), Ічнянському (10 із 23), Борзнянському (5 із 22) районах.
Забезпечено твердим паливом та скрапленим газом 29 родин або 17 % із 166 потребуючих. Налагоджено роботу у Ічнянському (3 із 7 сімей), Коропському (7 із 12), Корюківському (7 із 9), Ніжинському (3 із 4) та Ріпкинському (6 із 42) районах.
Питання поновлення на робочих місцях мобілізованих громадян піднімалось у Деснянському (2 поновлено) та Чернігівському районах (1 із 3 поновлено).
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.