Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.01.2015   00:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Працівникам, що працюють в зоні АТО, надаватиметься додаткова відпустка на період проведення операції

Верховна Рада України 15 січня 2015 року ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України “Про відпустки”.

Згаданий Закон передбачає надання в обов’язковому порядку додаткових відпусток без збереження заробітної плати працівникам на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому також враховуватиметься час, необхідний для повернення до місця роботи після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції, але не більше 7 календарних днів.

Відповідний законопроект розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів України. На переконання розробників Закон дозволить врегулювати на законодавчому рівні питання збереження трудових відносин працівників, які переміщаються з районів проведення АТО або залишаються у таких районах і не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я на весь період її проведення, шляхом надання таким працівникам в обов’язковому порядку на їх прохання відпусток без збереження заробітної плати.

Після підписання Президентом України Закон набере чинності - з дня, наступного за днем його опублікування.

З практичних питань реалізації зазначеної Постанови та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.