Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.11.2017   19:20Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Керівництво Менської виправної колонії порушує право засуджених на належну медичну допомогу

9 листопада 2017 року в рамках реалізації функцій національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернігівській області Аллою Лепехою та громадським монітором Туханом Едієвим здійснено моніторинговий візит до державної установи «Менська виправна колонія (№ 91)».

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час ознайомлення з умовами тримання засуджених в колонії виявлено, що в секторі максимального рівня безпеки та камерах штрафних приміщень недостатньо природнього та штучного освітлення, через відсутність припливно-витяжної вентиляції – свіжого повітря. Зазначені приміщення не обладнані бачками з питною водою.

В ході моніторингового візиту моніторами було виявлено низку недоліків і порушень прав засуджених.

Засуджені, які перебувають в ДІЗО, ПКТ, а також секторі максимального рівня безпеки, не мають можливості працювати у зв’язку з відсутністю окремих камерних приміщень для роботи. Зазначене унеможливлює здійснення оцінки ступеню виправлення засуджених, оскільки одним із основних критеріїв такої оцінки є ставлення засудженого до праці.

Всупереч вимогам кримінального виконавчого законодавства України, в установі відсутні курси професійного навчання засуджених, котрі не мають робітничої професії, за якою вони можуть бути працевлаштовані після звільнення.

Засуджені скаржилися представникам моніторингової групи на обмежений асортимент товарів і продуктів у магазині установи, відсутність одягу та взуття великих розмірів, відсутність актуальної правової літератури, нових кодексів, повільне вирішення адміністрацією питань, пов’язаних із отриманням паспорта громадянина України, та належної медичної та правової допомоги.

Моніторингова група НПМ підтвердила в установі відсутність належного медичного забезпечення. У медичній частині установи склад медичних працівників укомплектований лише посадами лікаря-стоматолога та 0,25 ставки лікаря-терапевта. У приміщеннях медичної частини не дотримується належним чином температурний режим. Відсутні укладки для надання невідкладної медичної допомоги, що може стати причиною втрати дорогоцінного часу на пошук необхідних ліків при ургентних ситуаціях.

Новоприбулі до установи в’язні проходять формальний медичний огляд. На прийом до лікаря вони потрапляють лише через кілька днів. Цим створюється часовий коридор для можливого розповсюдження інфекційних захворювань.

За результатами візиту для вжиття відповідних заходів реагування до Міністерства юстиції України буде направлено детальний звіт.

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.