Останні публікації
28.01.2019 22:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Проблеми із наданням медичної та соціальної допомоги дітям: результати моніторингу в Комарівській загальноосвітній школі-інтернаті
Співробітником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Прашко та громадським монітором Туханом Едієвим здійснено моніторинговий візит до Комарівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Чернігівської обласної ради.
Під час візиту у медичному пункті школи-інтернату було виявлено значну кількість медичних препаратів, які зберігаються понаднормово, або з порушенням умов зберігання (були відрізані позначки з датами виготовлення та реалізації). У журналі амбулаторного прийому дітей не вказувалися причини звернення до медпункту, водночас у графі зазначалися видані дітям медичні препарати.
Під час поглибленого медичного огляду, який проводився у школі-інтернаті, лікарі встановили дітям медичні діагнози. Однак у медичних картках дітей були відсутні будь-які записи про надання їм спеціалізованої медичної допомоги. Зокрема, п’ятеро дітей потребували лікування, оскільки за висновками лікаря-ендокринолога відстають у фізичному розвитку. Одна дитина мала проблему з зайвою вагою, однак їй не призначено дієтичного харчування.
Значна кількість дітей мають такі захворювання, як риніт, фарингіт, сірчані пробки. Такий діагноз лікарем-отоларингологом встановлено 16-ти вихованцям. Окрім того, одна дитина має захворювання серцево-судинної система, одна – потребує огляду лікарем-хірургом, одна – консультації лікаря-невролога. Відтак, не ведеться належний контроль за станом здоров’я дітей та наданням їм своєчасної медичної допомоги.
Окрім того, було встановлено, що у дитини-сироти, вихованки інтернату,є проблеми з оплатою боргів за квартиру, яка залишилася їй після смерті матері та бабусі. Оскільки комунальні послуги за користування житлом не сплачувалися належним чином, накопичилася значна заборгованість, яку комунальні служби вимагають негайно погасити. У разі несплати боргу квартира буде вилучена, і дитина-сирота залишиться без житла.
Директором школи-інтернату та соціальним педагогом здійснюються заходи щодо збереження житла дитини-сироти. Зокрема, була виготовлена технічна документація на квартиру, підготовлено пакет документів для виготовлення ID-картки дитині для подальшої приватизації житла. Адміністрація зверталася до ВАТ «Облтеплокомуненерго», ПАТ «Чернігівгаз», КП «Чернігівводоканал» з проханням припинити нарахування платні та встановити безкоштовно лічильники для обліку використання холодної та гарячої води, теплової енергії тощо. Однак отримали відмову від посадових осіб. Тому залишається відкритим питання, в який спосіб дитина, яка не має власних доходів і яка весь час проживала в школі-інтернаті, буде сплачувати зазначений борг.
За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування, які спрямують до керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.