Останні публікації
09.02.2021 22:04 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана перевірили діяльність Городнянського відділу поліції
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівські області Ірина Жмака, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Алла Лепеха та громадський монітор Віктор Тарасов здійснили моніторинговий візит до Городнянського відділу поліцейської діяльності Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
В ході візиту члени моніторингової групи були допущені до всіх службових приміщень, до документації, їм не перешкоджали спілкуватись з особами, які перебували у відділі. Під час огляду кабінетів працівників карного розшуку та дільничних заборонених предметів не виявлено, затримані особи в кабінетах не знаходились.
Під час візиту, зі слів керівника підрозділу поліції встановлено, що кімната для затриманих не функціонує, але вона не опечатана, наказ про призупинення її роботи відсутній. Разом з тим вона відкривається, там є ознаки перебування людей (знаходиться ліжко, подушка, матрац, миючі засоби), що не виключає можливості несанкціонованого розміщення в ній затриманих осіб.
Вхід до відділу не пристосований для відвідування людей з інвалідністю. Вони без сторонньої допомоги не можуть відвідати службові кабінети. У черговій частині виявлена не укомплектована аптечка з ліками, термін придатності яких закінчився. До посадових інструкцій співробітників не включена заборона катувань попри вимогам статті 10 Конвенції ООН проти катувань.
Службова документація ведеться з порушенням вимог до Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України, затвердженої наказом МВС України від 23.05.2017 №440, зокрема, у журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених повною мірою не вносяться необхідні дані. Некоректно ведуться також записи в Книзі прийому та здачі чергування, оскільки в них не завжди вносяться дані про затриманих осіб. Службова особа, відповідальна за перебування затриманих, не призначена.
У відділі поліції відсутні кімнати для конфіденційного побачення затриманих із захисниками та проведення слідчих дій. Такі побачення проводяться в службових кабінетах слідчих або кімнаті приймання громадян.
За результатами моніторингового візиту до Головного управління Національної поліції у Чернігівській області буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.