Останні публікації
17.12.2022 16:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Консультація юриста: Зняття арешту з транспортного засобу
Майно може бути заарештоване не тільки в цивільному провадженні а і в межах кримінального процесу. У такому разі необхідно подавати заяву слідчому судді або до суду. В першому випадку справу ще не завершено і вона знаходиться на досудовому розслідуванні, у другому – коли судове провадження вже відкрито. Складати заяву необхідно відповідно до ст. 174 КПК України.
Самі із таким питанням до приймальні проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні» в м.Чернігові звернувся чоловік.
Справа в тому, що у лютому – березні 2022 року під час активних бойових дій осколками було пошкоджено його гараж, та майно яке там знаходилися. Також постраждав і автомобільний причіп, який був придбаний заявником у 1993 році. Оцінивши всі пошкодження, пенсіонер вирішив передати причіп новому власнику, але під час оформлення документів було встановлено, що номерна табличка закріплена не заводським способом, хоча у паспорті на причіп немає жодного посилання на спосіб закріплення номерної таблички. У зв’язку із чим було відкрито кримінальне провадження, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст. 290 КК України, а на транспортний засіб наклали арешт.
В рамках досудового розслідування було проведено експертизу, де було встановлено що порушення стосовно номерного знаку не виявлено. Кримінальне провадження закрили, але арешт з майна так ніхто і не зняв.
Юристом приймальні було підготовлено клопотання про зняття арешту з майна, після чого протягом тижня отримали ухвалу суду, в якій задоволено заявлені вимоги. Арешт з майна знято речові права на майно поновлені.
Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.