Останні публікації
08.11.2005 23:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині будуть утримувати нелегальних мігрантів за гроші Євросоюзу
"Раніше, при Радянському союзі, було гасло: "Америка нам допоможе", тепер - Європейська комісія нам допоможе", - заявив Москаль.
Проект розрахований на 18 місяців.
Зі слів Москаля, виділені гроші будуть спрямовані на створення 2-х пунктів тимчасового утримання нелегальних мігрантів, один із яких буде розташований на західному кордоні України у Волинській області, а другий - на східному кордоні в Чернігівській області.
Ці пункти планується створити на базі 2-х колишніх військових містечок, вони зможуть уміщати до 2 тис. нелегалів кожний.
Москаль зазначив, що зараз через відсутність таких пунктів нелегали утримуються в приміщеннях разом із затриманими бомжами, а не в спеціальних центрах, що є порушенням міжнародного законодавства.
Крім того, зі слів заступника міністра, гроші будуть спрямовані на лікування нелегалів, послуги перекладачів, добровільне повернення мігрантів на батьківщину.
Москаль підкреслив, що всі нелегальні мігранти потрапляють в Україну з Росії, і він нещодавно передав представникам МВС Росії список російських туристичних фірм, які сприяють цьому.
Проект буде реалізовуватися Кабміном і Міжнародною організацією з міграції.
"Я думаю, що це лише початок, тому що цих коштів явно не вистачить. Думаю, ми будемо пролонгувати дію цієї програми", - зазначив Москаль.
За даними МВС, за січень-жовтень було затримано майже 13 тис. нелегальних мігрантів, більше 10 тис. з яких були виселені за межі України.
За неофіційними оцінками, правоохоронні органи затримують лише 5-10% всіх нелегальних мігрантів, які перетинають територію України.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.