Останні публікації
25.01.2006 05:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Питання депутатської недоторканості розглянула Громадська рада при облпрокурорі
В переважній більшості вони притягнуті до відповідальності за корисливе зловживання владою чи службовим становищем та їх перевищення, непоодинокі випадки службового підроблення та службової недбалості. Керівники підприємств – депутати притягуються за невиплату заробітної плати, розкрадання з використанням своїх повноважень, незаконну порубку лісу.
За минулий рік по кримінальних справах стосовно названої категорії осіб судами винесено 18 обвинувальних вироків, 8 справ закрито на підставі Закону України “Про амністію”, 3 – закрито на підставі ст. 7 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України через зміну обстановки та 8 – на підставі ст. 5 КПК України у зв¢язку з відсутністю згоди рад на притягнення їх депутатів до кримінальної відповідальності. Частина справ залишається у провадженні.
— Зі вступом у дію законодавства про недоторканість депутатів місцевих рад органами прокуратури забезпечується його безумовне виконання. Вносяться відповідні подання до сільських чи селищних рад, потім – до районних і далі – до обласної ради. На жаль, це – процес довготривалий.
Навіть якщо проходити тільки три ланки (сільську, районну і обласну ради), то слідство може продовжуватись не менше півроку. У зв¢язку з цим втрачається актуальність, порушується принцип своєчасного і невідворотного покарання винної особи. І врешті немає гарантії, що депутати таки дадуть згоду на притягнення до відповідальності свого колеги, — проінформував членів Громадської Ради заступник прокурора області Олександр Ясь.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.