Останні публікації
10.05.2006 23:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Дослідження розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Чернігові
Так Світлана Васильєва розповіла журналістам, що зараз в Україні розбудовується мережа нових соціальних інститутів. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Такі дії з боку держави допоможуть вирішити проблему дитячого сирітства та бездоглядності. За словами С. Васильєвої, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу отримуватимуть державну допомогу. Йдеться про матеріальне забезпечення, утримання дітей, оплату праці прийомним батькам та батькам-вихователям, забезпечення їх методичною літературою.
Пані Васильєва розповіла про умови, за яких подружжя може всиновити дитину. Отже, прийомними батьками або батьками-вихователями може бути як подружня пара, так і окрема особа, яка не перебуває у шлюбі. Прийомні батьки можуть взяти на виховання від однієї до чотирьох дітей, а батьки-вихователі беруть на виховання та спільне проживання не менше п’яти дітей. Діти проживають разом з батьками до 18 років або до закінчення навчання в освітніх закладах (максимально до 23 років).
Світлана Юріївна додала, що зараз центри соціальних служб формують банк даних про кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Далі центри проводитимуть навчання, а в подальшому надаватимуть соціальний супровід.
Як повідомила журналістам Людмила Зеленько, минулого року в інтернатних закладах області виховувалось 2 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На Чернігівщині є один будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей та одна прийомна родина, в якій живуть 3 дітей. Також пані Зеленько розповіла, що складений план, згідно якого в Чернігівській області розвиватимуться сімейні форми виховання. Так протягом 2006 року в області має бути створено 5 дитячих будинків сімейного типу та 34 прийомні сім’ї. В них виховуватиметься 94 дитини. На 1 квітня 2006 року в нашій області є 29 кандидатів, які готові виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.