Останні публікації
10.05.2006 23:45 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Дослідження розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Чернігові
Так Світлана Васильєва розповіла журналістам, що зараз в Україні розбудовується мережа нових соціальних інститутів. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Такі дії з боку держави допоможуть вирішити проблему дитячого сирітства та бездоглядності. За словами С. Васильєвої, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу отримуватимуть державну допомогу. Йдеться про матеріальне забезпечення, утримання дітей, оплату праці прийомним батькам та батькам-вихователям, забезпечення їх методичною літературою.
Пані Васильєва розповіла про умови, за яких подружжя може всиновити дитину. Отже, прийомними батьками або батьками-вихователями може бути як подружня пара, так і окрема особа, яка не перебуває у шлюбі. Прийомні батьки можуть взяти на виховання від однієї до чотирьох дітей, а батьки-вихователі беруть на виховання та спільне проживання не менше п’яти дітей. Діти проживають разом з батьками до 18 років або до закінчення навчання в освітніх закладах (максимально до 23 років).
Світлана Юріївна додала, що зараз центри соціальних служб формують банк даних про кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Далі центри проводитимуть навчання, а в подальшому надаватимуть соціальний супровід.
Як повідомила журналістам Людмила Зеленько, минулого року в інтернатних закладах області виховувалось 2 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На Чернігівщині є один будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей та одна прийомна родина, в якій живуть 3 дітей. Також пані Зеленько розповіла, що складений план, згідно якого в Чернігівській області розвиватимуться сімейні форми виховання. Так протягом 2006 року в області має бути створено 5 дитячих будинків сімейного типу та 34 прийомні сім’ї. В них виховуватиметься 94 дитини. На 1 квітня 2006 року в нашій області є 29 кандидатів, які готові виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.