Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

22.08.2006   11:20Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Гроші з виборів – у кишеню

Враховуючи частоту проведення виборів в Україні, співробітники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області, можна сказати, перебувають в безперервному пошуку фактів фінансових порушень, пов’язаних з виборами, розкрадання та привласнення виділених на це бюджетних коштів. Зокрема, у нинішньому році вже викрито 38 злочинів. До кримінальної відповідальності притягуються 17 голів виборчих комісій та 5 їхніх заступників.

 

Що ж вони робили? Як правило, підробляли підписи членів виборчих комісій у відомостях на отримання премій. І то правда, навіщо ж ділити гроші на всіх, коли можна прихопити собі? Суми привласнених грошових коштів здебільшого невеликі – від 500 до 1200 грн. Один з такий фактів викритий працівниками УДСБЕЗ у червні нинішнього року в Коропському районі. Тут заступникові голови дільничної виборчої комісії 217 територіального виборчого округу вдалося вчинити розтрату коштів в сумі 1200 грн. Ніби й небагато, однак злочин той не простий, а посадовий. Тому й відповідальність, згідно зі статтею 191 Кримінального кодексу України, передбачена доволі сувора — аж до п’яти років позбавлення волі.

 

“Шлейф” подібних злочинів протягнувся і після виборів 2002 та 2004 років. За останні роки міліціонери, що пильнують економічну безпеку держави, викрили на Чернігівщині понад 100 злочинів, пов’язаних з розкраданням та привласненням бюджетних коштів, виділених на проведення виборчих кампаній. Матеріальні збитки за цими фактами перевищують 100 тис. грн.

 

Поки що найбільше – 57 злочинів — викрито 2003 року, загальні матеріальні збитки тоді склали понад 45 тис. грн. Щоправда, натепер вони повністю відшкодовані. Так само доведеться зробити і всім, хто запустив руку в державну кишеню під час останніх (поки що) виборів. Погодьтесь, це додаткова тема для роздумів тим, хто хотів би вчинити щось подібне: а чи варто ризикувати?

 

ЦЗГ УМВС України в Чернігівській області

 

 

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.