Останні публікації
21.12.2006 13:14 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині повертаються темники?
Порівняння, можливо, й не дуже вдале, але щось подібне отримали днями всі комунальні видання області.
Мова йде про доручення головам райдержадміністрацій та міським головам №01.04-14/3595 за підписом заступника голови облдержадміністрації Наталії Білоус. Цитую: "...прошу оприлюднити в найближчому номері районної (міської) газети на першій (виділено в дорученні – авт.) сторінці пропозиції Президента України В.А. Ющенка до Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік".
Про проведену роботу прошу проінформувати відділ зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату облдержадміністрації, а також надати відповідні номери газет з опублікованими матеріалами".
Далі розлого викладаються власне зауваження Президента. Нічого поганого в них немає. Однак на час виконання доручення про ці зауваження не чули хіба що ті, хто принципово не цікавиться політикою, не слухає, не читає і не дивиться новин. Бюджет уже розглянули повторно і знову направили до Президента. У чому ж тоді суть масової публікації на перших сторінках?
А сам стиль доручення надто вже нагадує призабуті темники: "оприлюднити", "на першій сторінці", "проінформувати", "надати відповідні номери газет"... Вірною дорогою ідемо?
Олександр Назаренко,
Голова Асоціації регіональних ЗМІ
Останні новини
Community Policing: взаємодія поліції та громади на засадах партнерства. Досвід Чернігова 16:54
До Революції Гідності місцеві органи внутрішніх справ (ОВС) були майже не підзвітні громаді і вели автономну діяльність, керуючись лише внутрішніми інструкціями та вказівками міліцейського керівництва. Це призвело до появи у населення прагнення самотужки дбати про безпеку, зокрема, через утворені незалежні загони самооборони.
Ефективна протидія домашньому насильству - спільна робота безпекових органів та громадськості 23:21
Регіон. Із запровадженням у 2020 році карантинних обмежень через спалах епідемії COVID-19 кількість звернень до поліції Чернігівщини щодо домашнього насильства збільшилася майже втричі. Крім того, область є однією з найбільш депресивних в Україні за економічними та демографічними показниками. Особливо вразливі категорії в цій ситуації – сільське населення, родини учасників бойових дій, сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, члени яких часто піддаються сімейному насильству та насильству за ознакою статі.
Історія становлення системи громадського контролю безпекових органів в Чернігівській області 22:40
Чернігівщина - регіон з особливою історією та значним досвідом реалізації громадських ініціатив у сфері безпеки. Але, водночас, і певною специфікою, зокрема, через те, що є прикордонним.