Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

06.02.2007   20:56Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Центр „Доброчин” провів семінар „Змагальність процесу при дачі санкції судом на арешт”

Згідно  з  кримінально-процесуальним законодавством в Україні існує  п’ять  різних видів запобіжних заходів на  час  досудового слідства, з яких арешт є найсуворішим. Арешт - це виняткова міра, котра повинна бути застосована  для найнебезпечніших злочинців, або до тих злочинців, котрі можуть втекти від правосуддя. До слідчого ізолятора мають потрапляти тільки найбільш злісні порушники. На сьогоднішній день, в переважній  більшості випадків, майже до всіх затриманих застосовується найсуворіша міра при обранні запобіжного заходу – арешт.

Програма семінару включала такі підтеми, як:

• практика застосування законодавства про взяття під варту;

• практика збору адвокатом інформації про затриманого для пом’якшення при обранні запобіжного заходу;

• застосування окремих норм КПК на практиці;

• шляхи раціоналізації співпраці між адвокатом, слідчим та суддею.

Проведення навчально-тренінгових семінарів для адвокатів, суддів, слідчих та прокурорів сприяє раціоналізації суддівської практики при обранні запобіжного заходу.

 

Захід проходив в рамках проекту „Зниження кількості досудових затримань через доступ затриманих до правової допомоги та раціоналізація практики застосування досудових затримань” за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

 

Олександр Підгорний

Центр "Доброчин"

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.