Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.11.2022   18:40Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігову обговорили механізми співпраці з протидії домашньому насильству в умовах війни

З 25 листопада до 10 грудня у всьому світі проводиться інформаційна кампанія «16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства». Саме тому 28 листопада в м. Чернігові відбувся круглий стіл на тему: «Домашнє насильство в умовах війни. Від виявлення та налагодження механізмів взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству, до надання комплексної допомоги».

В заході прийняли участь представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, Регіонального центру з надання БВПД, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Чернігівської обласної прокуратури, Управління патрульної поліції в Чернігівської області, Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області, Служби у справах дітей Чернігівської ОВА, представники Благодійного фонду «Право на захист» та «Рокада», а також представниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги від Фонду народонаселення ООН.

Під час зустрічі обговорили проблемні питання, що стосуються виявлення випадків домашнього насильства, вчасного реагування на них, надання допомоги постраждалим від гендерно-зумовленого насильства, в тому числі домашнього насильства, перенаправлення або залучення інших суб’єктів до надання допомоги постраждалим, надання повідомлень про виявлені випадки.

Окремо проговорили про зниження статистики виявлення випадків домашнього насильства. За 10 місяців 2022 року ГУНП було отримано понад 8528 повідомлень про домашнє насильство, але ця цифра не показує реального стану ситуації, адже лінія 102 не працювала 2 місяці, лише 2 дільничних офіцера громади приступили вже до роботи на поліцейських станціях в громадах, багато мешканців виїхало за кордон або інші області України, програми для кривдників майже не працюють в громадах, тому ситуація залишається достатньо складною.

Враховуючи всі обговорені проблемні моменти учасники круглого столу прийшли до висновку про необхідність створення діючих механізмів обміну інформацією та співпраці по виявленим випадкам домашнього насильства. Окрім того, для ефективної роботи всіх суб’єктів є необхідність створення «карти» надавачів послуг постраждалим від ГЗН та домашнього насильства задля надання якісної, вчасної та комплексної допомоги постраждалим від насильства.

Окремо представники поліції наголосили на необхідності проведення на постійній основі заходів по обміну інформацією з представники громадських організацій та можливості адвокатувати зміни в законодавство.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.