Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.06.2014   20:58Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Прокуратура області звітується щодо дотримання прав людини в місцях несвободи

В прокуратурі області відбувся брифінг за участю заступника прокурора області Олександра Яся. Як повідомив представникам ЗМІ Олександр Ясь, у державі 19.04.2014 набрав чинності Закон України «Про амністію у 2014 році» (зміни до нього внесені 06.05.2014). В Законі закріплено, що особи, засуджені за вчинення злочину, які відповідно до закону про амністію підлягають звільненню від відбування покарання, звільняються не пізніш як протягом трьох місяців після опублікування закону про амністію (до 19.07.2014).

На території області розташовано 6 установ виконання покарань, в яких утримується 1552 особи, а також 26 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, в яких на обліках перебуває 2454 засуджених осіб до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Під застосування Закону України «Про амністію у 2014 році» підпадає 625 засуджених. На сьогодні звільнено 395 засуджених.

рганами прокуратури області вживаються заходи щодо забезпечення виконання органами та установами управлінням ДПтСУ в області вимог вказаного закону та дотримання прав і свобод засуджених.

У жовтні 2013 року в Україні працювала делегація Європейського комітету з попередження тортур і нелюдського або принижуючого гідність поводження чи покарання (ЄКПТ).

Делегація відвідала ряд установ попереднього ув’язнення та пенітенціарних установ у м Києві, Дніпропетровській, Вінницькій, Одеській областях та АР Крим. За підсумками візиту ЄКПТ у березні поточного року був прийнятий звіт до українського уряду, який містить ряд рекомендацій та зауважень.

З урахуванням зауважень та рекомендацій, які містяться у звіті ЄКПТ органами прокуратури області проведені перевірки додержання вимог закону України «Про попереднє ув’язнення», Кримінально виконавчого кодексу України в органах та установах Управління державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області та органах і установах УМВС в області.

За результатами перевірок встановлено ряд порушень вимог законодавства, що стосуються матеріально-побутових умов в’язнів, медичного забезпечення, порушення режиму тримання в’язнів, тощо.

За наслідками перевірок органами прокуратури внесено 18 документів прокурорського реагування ( 14 до органів УМВС області та 4 до органів і установ УДПтСУ в області).

Враховуючи резонанс викликаний у державі незаконним звільненням з місць позбавлення волі колишнього народного депутата Лозинського, прокуратурою області проведено перевірку щодо законності звільнення протягом 2013-2014 років з установ Чернігівської області засуджених у зв’язку з тяжким захворюванням. Встановлено, що з Чернігівської виправної колонії № 44, де утримуються жінки засуджені до позбавлення волі, протягом 2013-2014 р.р. на підставі подань адміністрації установи судом було звільнено від подальшого відбування покарання внаслідок тяжкого захворювання 7 засуджених. Перевіркою встановлено, що всі подання належним чином обґрунтовані.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.