Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.05.2008   14:02Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇ

Як зазначив пан Едієв: «Вже сьогодні створюється неправильне ставлення до іноземців зі сторони преси та місцевого населення. Біженці, шукачі притулку та «нелегали» для пересічних громадян є тотожними поняттями і найчастіше асоціюються з різноманітними інфекційними хворобами».

Дмитро Плечко, радник з правових питань Управління Верховного комісару  ООН у справах біженців в Україні презентував проект «Концепції Державної міграційної політики України» з коментарями УВКБ ООН, а також розкрив принцип невислання та навів статистику надання статусу біженця в Україні за останні 10 років.

Дмитро Гройсман, координатор Вінницької правозахисної групи, зробив доповідь на тему «Свобода  вираження думки та «мова ворожнечі» в рішеннях  Європейського суду  з  прав людини». В своєму виступі пан Гройсман висвітив основи Європейської Конвенції з прав людини 1950 року, відокремив  основні принципи роботи та застосування згаданого міжнародного акту у контексті свободи вираження поглядів та думок. Зауважувалось також і те, що інколи свобода вираження поглядів може конфліктувати з правом на справедливий судовий розгляд, правом на повагу особистого життя та правом на свободу совісті та релігії.  Учасники заходу мали можливість ознайомитись з рішеннями Європейського суду з прав людини у справах пов’язаних з ксенофобією та расизмом.

Максим Буткевич, представник Ініціативи «Без кордонів» зауважив, що протягом періоду 2006-2007 р.р. в Україні зросла кількість нападів на людей через їхню відмінну зовнішність, передусім таку, яка вказує на іноетнічне походження чи належність до інших етнічних, расових, релігійних, субкультурних груп. Напади набули більш жорстокого і систематичного характеру, здійснюються зазвичай організованими групами молодих людей. Ці тенденції – лише деякі з ознак того, що в Україні остаточно оформилося середовище, яке дотримується ксенофобських, расистських, а нерідко – неонацистських ідей.  Учасники цього середовища керуються вказаними ідеями у своїй діяльності, вживаючи крайніх методів, та поширюють їх  передусім у молодіжному середовищі.

Всі наведенні факти викликали жвавий інтерес представників суддівського корпусу Чернігівщини.

 

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

 

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.